FIFA U-20 World Cup Poland 2019

23 maja - 15 czerwca

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019

Włosi pokonują osłabionych Malijczyków

Choć Mali walczyło pięknie i zdobyło serca wielu kibiców, to ostatecznie w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Polska 2019 Włosi zwyciężyli 4:2 i zameldowali się w półfinale. Afrykańczycy opuszczają jednak polski turniej z głowami podniesionymi do góry. Niemal cały mecz grali w dziesięciu, a mimo to zdołali strzelić Italii dwa gole, dwa razy doprowadzając do wyrównania.

Mali dobrze weszło w ten mecz, ustawienie 4-4-2 się sprawdzało, to właśnie Afrykańczycy jako pierwsi stworzyli sobie dogodną sytuację, ale włoski bramkarz zażegnał niebezpieczeństwo. Niestety dla tej drużyny, niedługo później padł gol dla Włochów, po samobójczym trafieniu Ibrahima Kone, który próbował ratować sytuację po rozegraniu rzutu rożnego przez rywali.

W 21. minucie sytuacja pogromców Argentyny jeszcze się pogorszyła. Ousmane otrzymał czerwoną kartkę i wydawało się, że po tym ciosie Mali się już nie podniesie. Jak się jednak okazało, nic bardziej mylnego. Pod koniec pierwszej połowi Afrykańczycy dopięli swego: wymiana piłki między Ibrahimą Kone i Koitą zaowocowała bramką tego ostatniego. A 120 sekund później Kone był nawet bliski wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie.

W drugiej połowie, zgodnie z tym czego można się było spodziewać, Mali nastawiło się na kontry, a Włosi dominowali w posiadaniu piłki. W 60. minucie Pinamonti wyorowadził Italię na prowadzenie i znów wydawało się, że to koniec osłabionych Malijczyków. Ale znów nic z tego! W 79. minucie Boubacar Traore wykorzystał potknięcie się włoskiego obrońcy, zagrał do Camary, a ten zdobył drugiego gola. 120 sekund później znów dał o sobie znać Pinamonti, tym razem wykorzystując rzut karny. A kiedy chwilę później Davide Frattesi zdobył gola ładną głowką stało się jasne, że dla Mali to koniec turnieju. W doliczonym czasie gry Koita mógł jeszcze skorygować wynik, ale nie wykorzystał jedenastki.