FIFA U-20 World Cup Poland 2019

23 maja - 15 czerwca

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019

Korea lepsza od Ekwadoru, teraz finał z Ukrainą!

Korea Południowa pokonała Ekwador 1:0 i zagra w finale Mistrzostw Świata do lat 20. Decydujący mecz już w sobotę w Łodzi. Azjaci na pewno nie należeli do głównych faworytów imprezy, ale pokazali się z bardzo dobrej strony. Do sukcesu poprowadził ich Lee Kangin, najmłodszy, ale też chyba najbardziej rozpoznawalny, a może i najzdolniejszy piłkarz tej reprezentacji. Próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności dał w 37. minucie, sprytnie zagrywając z rzutu wolnego do Juna Choi. Ten zaś strzelił decydującą, jak się okazało, bramkę dla Korei. Ekwador miał w tym momencie czego żałować, bo zaledwie 120 sekund wcześniej Campana po świetnej akcji trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie Korea zmieniła strategię. Wprowadziła dodatkowego obrońcę i oddała inicjatywę Ekwadorowi. Latynosi mieli kilka okazji, ale żadnej z nich nie zdołali skonkretyzować i wielkie zwycięstwo Koreańczyków stało się faktem. W meczu o trzecie miejsce, w piątek, Ekwador zmierzy się z Włochami.